Czy wiarę można połączyć z rowerem? Okazuje się, że tak! 

 
Inicjatywa wspólnego rozkręcania wiary zrodziła się wśród członków Duszpasterstwa STUDENT+, dla których rower to nie tylko środek lokomocji, ale przede wszystkim sposób na wspólne spędzanie czasu. Chcąc dzielić się swoją pasją z innymi pierwsze wyjazdy w kameralnym gronie z czasem przerodziły się w akcje organizowane na szerszą skalę. Aktualnie dwa razy w roku organizujemy jednodniowe pielgrzymki rowerowe na rozpoczęcie i zakończenie sezonu rowerowego.
 
Na szlaku rowerowym towarzyszy nam Madonna z Ghisallo – patronka miłośników dwóch kółek. 13 października 1948 roku Papież Pius XII ogłosił Madonnę z Ghisallo patronką wszystkich rowerzystów. Wiara w opatrzność Madonny z Ghisallo nad kolarzami i jej nadprzyrodzone siły spowodowały, że liczni kolarze przybywają do niej, z wielkim oddaniem i wdzięcznością.

W lipcu 2019 r. członkowie Duszpasterstwa STUDENT+ mieli okazję odwiedzić Sanktuarium Madonny del Ghisallo w Północnych Włoszech. Mogliśmy podziękować za dotychczasowe orędownictwo i zawierzyć przyszłe wyprawy.

Jazda na rowerze oprócz wymiaru duchowego ma ogromne znaczenie dla budowania i wzmacniania naszych relacji bo jak mówią słowa naszej kolarskiej modlitwy: „chcemy, aby rower był dla nas narzędziem braterstwa i przyjaźni, które przybliża nas do Boga.”
 
 

Zapraszamy na: https://www.facebook.com/rozkrecamywiare

 

Najbliższa pielgrzymka rowerowa odbędzie się

 18 kwietnia 2020 

czyli za:

 

Kolarska modlitwa
do Madonny del Ghisallo

O Matko Pana naszego Jezusa Chrystusa, prosimy Cię,
pomagaj nam łaskawie i ochraniaj w naszej kolarskiej działalności.
Błagamy Cię, by nasza dusza pozostawała czysta i radosna, a ciało silne i zdrowe,
z dala od niebezpieczeństw – tak w treningu jak i w życiu.

Spraw z roweru narzędzie braterstwa i przyjaźni, które nas zbliży do Boga.
Modlimy się do Ciebie za naszych drogich przyjaciół,
którzy wciąż poszukują swoich pasji życia.

Daj im i nam samym siłę,
aby miłość do Boga i służba bliźniemu była dla nas największą pasją
jakiej możemy doświadczyć w naszym ziemskim podróżowaniu. Amen.